Emruna Telkari Gümüş Bileklik

T1BL099

Yeni ürün

Emruna Telkari Gümüş Bileklik

Telkari bilekliklerimiz 925 ayar gümüş olup, ustalarımızın elleriyle itina ile yapılmaktadır.

Daha fazla detay

Daha fazla bilgi

3000 yıldır bu coğrafyanın kadınlarının bilekliklerini süsleyen ve modası hiçbir zaman geçmeyen, zarafeti ve harcanan el emegi ile göz kamaştıran Telkari bir bileklik...

Takı çeşitleri arasında en sevilenlerden biri kesinlikle bilekliktir. Bileklikler, çok eski çağlardan günümüze kadar gelen, özellikle kadınların kolları süsleyen, sayısız maden ve taş kombinasyonları ile yapılan eserlerdir.

Otantik takı kültürün en önde gelen temsilcisi de Telkari'dir. Mardin'de ustalarımız tarafından yapılan telkari, halen önemli el sanatlarından birisidir. Telkari ustalarının tasarlayıp, ortaya çıkardığı yüzlerce Telkari bileklik modelleri arasında taşsız sade modeller olduğu gibi, birbirinden farklı değerli taşların kullanıldığı telkari bileklik modelleri de mevcuttur. Telkari bilekliklerimizde, otantik ya da modern işleme sanatları kullanılmış, kaliteli doğal taşlar özenle seçilmiş ve gümüş, bu işin ustaları tarafından büyük bir emekle işlenmiştir. Telkari bilekliklerimiz 925 ayar gümüş olup, ustalarımızın elleriyle itina ile yapılmaktadır. Gümüş bileklik modellerimizin tasarımı ve yapılmasında büyük emek harcanmıştır.

Kısaca bilgi vermek gerekirse, hammade olarak kullanılan gümüş önce eritilmektedir. Daha sonra derece denen alete dökülmekte ve teller makine yardımıyla çekilmektedir. Elde edilen teller, daha da inceltilip, istenen formu alması için, şanel haddesinde ayarlanır. Son şeklini alan gümüş teller için parlatma işlemi yapılmakta, daha sonra toz kaynak denen eğe ile bilenip gümüş üzerine serpilerek kaynak yapımı tamamlanarak, ortaya el emeği göz nuru bir eser çıkmaktadır.

Kalitesine garanti verdiğimiz bilekliklerimizi, sizlerin o narin bilekliklerinizi daha da güzelleştirmek için sunuyoruz.

Ürün Bilgisi

Telkari YapımEvet
Yurt Dışına SatışVar
Ürün Hazırlık Süresi24 Saat

aynı kategorideki diğer ürünler