Sela Telkari Gümüş Küpe

T1KP077

Yeni ürün

Sela Telkari Gümüş Küpe

3000 yıldır bu coğrafyanın kadınlarının kulaklarını süsleyen ve modası hiçbir zaman geçmeyen, zarafeti ve harcanan el emegi ile göz kamaştıran Telkari bir küpe...

Daha fazla detay

Daha fazla bilgi

Otantik takı kültürün en önde gelen temsilcisi de Telkari'dir. Mardin'de ustalarımız tarafından yapılan telkari, halen önemli el sanatlarından birisidir. Telkari ustalarının tasarlayıp, ortaya çıkardığı yüzlerce Telkari küpe modelleri arasında taşsız sade modeller olduğu gibi, birbirinden farklı değerli taşların kullanıldığı telkari küpe modelleri de mevcuttur. Telkari küpelerde, otantik ya da modern işleme sanatları kullanılmış, kaliteli doğal taşlar özenle seçilmiş ve gümüş, bu işin ustaları tarafından büyük bir emekle işlenmiştir. Telkari küpelerimiz 925 ayar gümüş olup, ustalarımızın elleriyle itina ile yapılmaktadır. Gümüş küpe modellerimizin tasarımı ve yapılmasında büyük emek harcanmıştır.

Kısaca bilgi vermek gerekirse, hammade olarak kullanılan gümüş önce eritilmektedir. Daha sonra derece denen alete dökülmekte ve teller makine yardımıyla çekilmektedir. Elde edilen teller, daha da inceltilip, istenen formu alması için, şanel haddesinde ayarlanır. Son şeklini alan gümüş teller için parlatma işlemi yapılmakta, daha sonra toz kaynak denen eğe ile bilenip gümüş üzerine serpilerek kaynak yapımı tamamlanarak, ortaya el emeği göz nuru bir eser çıkmaktadır.

Kalitesine garanti verdiğimiz küpelerimizi, sizleri daha da güzelleştirmek için sunuyoruz.

Ürün Bilgisi

Ağırlık± 3,4 Gr.
Telkari YapımEvet
Yurt Dışına SatışVar
Ürün Hazırlık Süresi24 Saat

aynı kategorideki diğer ürünler